Manşet

Polis zulmü artıyor, ODTÜ direniyor!

Ankara: ODTÜ’de bir yandan kesilen ağaçların yerine yol yapma çalışmaları sürerken bir yandan da öğrencilerin ve mahalle halkının direnişi devam ediyor.

 

“Ormanlar halkındır, rantın yolunu durduracağız!”

Bugün “Ormanlar halkındır, rantın yolunu durduracağız!” şiarıyla A4 kapısına yürümek isteyen öğrencilere ve mahalle halkına karşı başlayan polis saldırısı saat 19.00’dan beri sürüyor.

Polis toma ve akreplerle okul içine girerek saldırırken, direnişçiler de barikatlar kurarak ve havai fişeklerle direnişi sürdürüyor.

Ayrıca direnişçiler gaz bombasının atılmasıyla çıkan yangınları da söndürüyor. Alana getirilen su tankerinin üzerinde “ODTÜ’lü ormanına sahip çıkıyor” yazıyor.

Yakın mesafeden ağır yaralanmalara sebep olan yeni silah köpük fişeği de polis tarafından sıkça kullanılıyor.

Saat 21.30 sularında polisin ormandan gizlice içeriye girdiği ve vahşice saldırdığı belirtilirken, gözaltıların ve yaralıların olduğu aktarıldı. Polisin saldırısı sonucu Kolektif üyesi bir öğrenci  polis tarafından darp edilip ateşe sürüklendi. YDG’liler de polis zulmüne karşı, direnişe omuz veriyor. 

ODTU-26 10 -004-Saldırı başlamadan bir saat önce yukarıdan kampüsü izlemeye başlayan helikopter saatlerdir ODTÜ’nün üzerindeki mesaisini sürdürüyor.

 

Yol çalışması devam ediyor

ODTÜ içerisinde polisin saldırısı azgınca sürer ve öğrenciler de direnişi büyütürken, dışarda da çok sayıda iş makinesi ve belediye işçisiyle yol çalışması sürüyor.

Büyük aydınlatma ışıklarının kullandıldığı yol çalışmasında, üç otobüs özel güvenlik de nöbet tutuyor. Ayrıca “ANFA” özel güvenlik biriminin sivil giyinimli görevlileri de alanda sürekli bekleyiş içerisindeler.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu