Gençlik

Polis Defol Üniversiteler Bizimdir

Devletin yaptığı baskı ve katliamlar hız kesmeden sürmekte. Bunun en yakın örneği Gezi İsyanında polisin tavrında gördük. Bizim açımızdan pek de şaşırtıcı olmayan bu tavır halk nezhinde yankı bulmuştur.

Dün bizim polisimiz diyenler bugün katil polis diye haykırıyor ve meydanları dolduruyor. Devlet ise her zamanki gibi yapılan bu katliamı desteklemekte, katilleri ödüllendirmektedir. Ülkemizi adeta açık cezaevine çeviren faşizm güvenlik adı altında her anımızı denetlemekte ve hak arama mücadelemize engel olmaktadır.

Özellikle Üniversiteler devletin gözünde en tehlikeli bölgelerdir. Bu yüzden zaten sivil polislerin ve ÖGB’lerin cirit attığı okullarımızda önlemler arttırılarak ÖGB yerine polisin getirilmesi gündemde.

Bizler devrimci demokrat öğrenciler olarak bizler gibi öğrenci olan Ali’nin katilini okullarımıza sokmayacağız. Bu yüzden POLİS DEFOL ÜNİVERSİTELER BİZİMDİR şiarımızla İstanbul Üniversitemizde yazılama gerçekleştirdik.

Bizler parasız, bilimsel, anadilde eğitim hakkımızı kazanana kadar, okullarımızdan eli kanlı katiller defolana kadar mücadelemize her zamanki kararlılığımızla devam edeceğiz. Ali ve nicelerine sözümüz olsun. 

  İstanbul Üniversitesi Yeni Demokrat Gençlik

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu