Güncel

ONUR HAMZAOĞLU | “Gezi 5 yaşında, ruhu büyüyor!”

HDK’nin tutuklu eş sözcüsü Onur Hamzaoğlu, Gezi İsyanı’nın 5. yıldönümü için yolladığı mesajda “Yine bir haziran günü, 24 Haziran’da sandıklarda buluşalım, sahip çıkalım. Hem geleceğimize hem de güzelim rengarenk çok sesli ve farklılıklarımızın saygı gördüğü tarihimize” dedi.

H. Merkezi: HDK’nin Sincan Hapishanesi’nde rehin tutulan eşsözcüsü Onur Hamzaoğlu, Gezi İsyanı’nın 5. yıldönümü için bir mesaj yolladı. “İki ağaç meselesiymiş gibi başladı. Önce Gezi Parkını sonra Taksim meydanını ardından da koca İstanbul’u sardı” diyen Hamzaoğlu’nun mesajı şu şekilde:

 

İki ağaç meselesiymiş gibi başladı. Önce Gezi Parkını sonra Taksim meydanını ardından da koca İstanbul’u sardı. Yetmedi. Birileri sevimli penguenleri karartmalarına alet etmeye kalkınca zihinlerdeki sisler hızlıca dağıldı. Gençlik, her dilden, her renkten, her sözden bir arada ve en önde yürümeye başladı: doğa için, herkese özgürlük, eşitlik, barış ve ekmek için. Ve seksen ili sardı Gezi-Haziran İsyanı, yıl 2013’de. Türkiye’de tarih o günlerden sonra Gezi-Haziran İsyanı öncesi ve sonrası olarak yazılıyor.

Canları pahasına bize bunu yaşatan/armağan edenlere sözümüz olsun.

Yine bir haziran günü, 24 Haziran’da sandıklarda buluşalım, sahip çıkalım. Hem geleceğimize hem de güzelim rengarenk çok sesli ve farklılıklarımızın saygı gördüğü tarihimize.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu