Emek

Patron Sendikacılığına İzin Vermeyeceğiz

İstanbul: Genel- İş ve DİSK’in avukatlığını yapan Av. Taylan Tanay ve Berna Yılmaz’ın işine son verildi. Avukatların DİSK Genel- İş’teki muhalif duruşundan ötürü işten çıkarıldıkları iddia ediliyor.

Devrimci İşçi Hareketi bugün DİSK binası önünde yaptıkları açıklama ile İşten çıkarılan Taylan Tanay ve Berna Yılmaz işe alınana kadar her gün saat 12.00 – 13.00 arası oturma eylemi yapacaklarını duyurdular.

D.İ. H. adına açıklamayı Gürdoğan İşçi yaptı. Açıklamada, “Kani Beko önderliğindeki Genel- iş ve DİSK işçi sınıfı tarihine kara lekeler çalmaya devam ediyor. Şimdi ise AKP tarafından keyfi ve haksız olarak tutsak edilen iki devrimciyi işten attı.” ifadeleri yer alıyor. Eylemde, “DİSK içinde patron sendikacılığına izin vermeyeceğiz” yazılı pankart açıldı ve DİSK binası önünde iki saat süren oturma eylemi gerçekleşti.

“Direne direne kazanacağız” sloganının atıldığı oturma eylemi Taylan Tanay ve Berna Yılmaz işe geri alınana kadar her gün 12.00 – 13.00 DİSK binası önünde arası oturma eylemini yapılacak.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu