Manşet

Polis gözetiminde çete saldırıları devam ediyor

Gülsuyu: Çeteler polis gözetiminde  vurmaya devam ediyor.

22 Ekim Salı (Dün) akşam saat 22.00 civarında Gülensu-Maltepe minibüs hattında  şoför olarak çalışmakta olan BDP taraftarı Serhat Gül çeteler tarafından bacağından iki kurşunla vuruldu.

Olay aslında dün gündüz saatlerinde çetelerin Gülensu-Maltepe minibüs durağına gelerek durakta bulunan 22 minibüs şoföründen haraç  almasıyla başladı. Ama bazı minibüs şoförleri (Serhat Gül) vermeyeceklerini  söylemeleri üzerine  tehditler yapılmaya  başlandı. Minibüslerden devamlı haraç alan Zafer Turhan, Şahin Eren, Hakan Taşhan’a haraç vermek istemeyen minibüs şoförleri önceden tek tek bacaklarından vurulmuştu.

Gündüz durakta haraç vermek istemeyen Serhat  Gül akşam saat 22.00 sularında içinde yolcu olduğu minibüsünü Heykel’de bekleyen yüzlerce polise 100 metre yakınlıkta olan Mustafa Bakkal Durağı’nda Şahin Eren’in silahla yolunu keserek şoför Serhat Gül’ü araçtan indirip, muavinin minibüsü götürmesi söyleniyor. Daha sonra Serhat Gül bacağından iki kurşunla vuruluyor. Çeteler bindikleri araçla uzaklaşıyorlar.

Yoldan geçen başka bir Gülsuyu minibüsü Serhat Gül’ü arabaya alıp hastaneye götürürken Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil kapısına yanaştığı sırada tekrar aynı çeteler tarafından araç kurşun yağmuruna tutuluyor.

Bu saldırıda yaralanma yaşanmazken, Serhat Gül hastanede tedaviye alındı.  

Yaşanan bu olayların tümü  Gülsuyu’nda o helikopterli ve  özel harekâtlı devrimcilerin peşinde olan bu polislerin gözleri önünde olur. Gülsuyu’ndaki polis ablukası altında çeteler elini kolunu sallayarak gelip “ya allah bismillah allahü ekber, Alevilere ölüm”  diyerek bağırabiliyor. Gülsuyu halkı polisin mahallede durmasından rahatsız oluyor. Polis varken bu saldırıların olması, polisin burada olup olmamasını değiştirmiyor. Bu saldırıların devamı açıktır ki gelmeye devam edecek.

 

Gülsuyu’ndan bir doğal muhabir

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu