Güncel

Polis şiddeti her yerde: Polisin ters kelepçe yapıp gaz sıktığı yaşlı adam yaşamını yitirdi

Giresun’da ilaç almak için doktorla tartışan 82 yaşındaki yaşlı adam polis tarafından ters kelepçe yapılıp gaz sıkılarak gözaltına alınmak istendi. Ancak polisin bu saldırganlığı sonucu fenalaşan yaşlı adam polis aracında kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi

H.Merkezi:  Giresun’da yürüme güçlüğü çeken eşi Fatma Topal’ın sağlık kurulu raporlu ilaçlarını reçeteye yazdırmak ve evde bakım hizmeti kararının uygulanmasını sağlamak amacıyla aile sağlığı merkezine başvuran Yusuf Topal, hastayı görmeden ilaçları yazmayacağını belirten Ö.Y. isimli doktorla ile tartışmaya başladı.

Doktorun çağrısı üzerine gelen polis, yaşlı adamı ters kelepçe yapıp gaz sıkarak gözaltına almak istedi. Ancak fenalaşan yaşlı adam yere yığıldı ve polis tarafından sürüklenerek araca bindirildi. Hastaneye götürülen yaşlı adam yolda kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi.

Polisler açığa alındı ama serbest bırakıldı

Olaydan sonra aile, Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Topal’ın zor kullanılarak gözaltına alınmak istendiği görüntüler delil olarak savcılığa sunuldu. Soruşturma kapsamında iki polis açığa alındı. Polisler, ifadeleri alındıktan sonra adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Savcılık, olaya ilişkin kayda alınan görüntülerle sağlık merkezinin güvenlik kamerası kayıtlarına el koydu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu