Emek

Real market direnişçileri eylemlerine devam ediyor

Real Market direnişçileri, 10 aydır hileli iflasa, haklarının gasp edilmesine karşı sürdürdükleri mücadelelerini Metro-Media Markt Mağazaları önlerinde Nakliyat İş Sendikası ile devam ediyor.

H.Merkezi: Real Market direnişçileri, 10 aydır hileli iflasa, haklarının gasp edilmesine karşı sürdürdükleri mücadelelerini Metro-Media Markt Mağazaları önlerinde Nakliyat İş Sendikası ile devam ediyor.

İstanbul’da bulunan AVM’ler de eylem yapan Real Direnişçileri bu günde Kağıthane’de bulunan AXİS AVM Media Markt Mağazası Önünde eylem yaptılar. Pankartları, dövizleri ile AVM içerisinde slogan atarak Media Markt Mağazasının önüne gelen Real direnişçileri bir kez daha halkımızdan “Media Markt’dan Alış Veriş Yapma Zulme Ortak Olma” diyerek vermiş oldukları mücadeleye destek olmalarını istediler.

Eylem de konuşmalar bittikten sonra her zamanki gibi kısa bir oturma eylemi yapıldıktan sonra eylem bitirilmek üzere Media Markt’ın önünde oturma eylemi başladı. Slogan atmaya devam eden direnişçilere Media Markt’ın önünde kimliği tespit edilemeyen bir kişi sözel saldırıda bulunmak istedi ancak yaşanan kısa arbedenin ardından bu kişinin AVM’den dışarı çıkartılmasıyla olay yerinden uzaklaştırıldı. Yapılan kısa açıklama ile “Ne olursa olsun sendikamız öncülüğünde mücadele eden Real direnişçileri yılmadan, bıkmadan, inatla ve kararlılıkla haklarını alıncaya kadar eylemlerine ve hak alma mücadelesinde meşru ve yasal eylemlerine devam edecektir. Ta ki gasp edilen haklarını alıncaya kadar. Bunun en somut örneği bugün arbedenin ardından hiç morallerini bozmadan Kağıthane Metro Mağazası önüne giderek burada eylemlerine devam etmeleridir” denildi.

Açıklamanın devamında, “Buradan bir kez daha Metro, Beğendik ve Media Markt’a sesleniyoruz. İşçilerin yasal haklarını bir an önce ödeyin. Genel Başkanımız Ali Rıza Küçükosmaoğlu’nun da bu gün söylediği gibi artık eylemler uluslararası bir boyuta taşınacaktır. Salı günü Yunanistan’da Media Markt’ın önünde protesto eylemi yapılacaktır” denildi.

Açıklama ile direnişçi işçilerin,şanlı 15-16 Haziran Direnişinin yıldönümünde Real direnişçileri yine alanlarda olacakları duyurusu yapıldı.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu