Güncel

Reyhanlı Katliamı davası yine ertelendi

H. Merkezi: Reyhanlı katliamının 8. duruşmasında da bir sonuç çıkmayarak duruşma 27 Ocak 2017’ye ertelendi.

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde 11 Mayıs 2013’te 5’i çocuk 53 kişinin hayatını kaybettiği, çok sayıda kişinin de yaralandığı katliamla ilgili davanın 8’inci duruşması bugün görüldü. Ankara 9. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuksuz sanıklar Muhammet Gümüş, İlhan Küçükdüveyi, müşteki avukatları ile sanık avukatları ve patlamada yaşamını yitirenlerin yakınları katıldı.

Adana F Tipi Hapishanesi’nde tutuklu bulunan Fikret Nazik, Mehmet Genç, Mehmet Kızıl, Nasır Eskiocak, Ergin Ördek, Yusuf Büyükkasın, Doğan Özdemir, Ahmet Mansuroğlu ve Süleyman Evet, SEGBİS ile duruşmaya katıldı.

Müşteki avukatları, yaklaşık 3 buçuk yıldır devam eden davanın önemli bir ayağı haline gelen ve davanın iddianamesini hazırlayan, daha sonra MİT TIR’ları dosyası kapsamında tutuklanan savcı Özcan Şişman’ın ve patlama esnasında görevli bulunan kamu görevlilerinin dinlenmesi gerektiğini belirtti. Müşteki avukatların bu taleplerine sanık avukatları da aynı istemde bulundu.

Mahkeme heyeti ayrıca, patlamada yakınlarını kaybeden ailelerin konuşmalarını da dinledi. Sanık avukatların tahliye istemlerine de yakınlardan ciddi tepkiler gelirken, verilen arada da aileler ile sanık avukatları arasında tartışmalar yaşandı.

Aranın ardından tüm talepleri reddeden mahkeme heyeti, duruşmayı 27 Ocak 2017’ye erteledi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu