GüncelManşet

Sarısülük ailesinden Berkin Elvan’ın ailesine destek

İstanbul: Ankara’da yaşayan Ethem Sarısülük’ün ailesi İstanbul’a gelerek Okmeydanı’nda polisin hedef gözeterek attığı gaz bombasıyla başından yaralanan ve halen yoğun bakımda bulunan Berkin Elvan’ın ailesini ziyaret etti.

Bugün (3 Haziran) Sarısülük ailesi, 15 Haziran’dan bu yana Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yoğun bakımda bulunan Berkin Elvan’ın ailesine destek ziyaretinde bulunarak geçmiş olsun dileklerini iletti.

Berkin’in sağlık durumu hakkında Sarısülük ailesine bilgi veren, annesi Gülsüm Elvan, Berkin’in hayati tehlikesinin devam ettiğini, doktorlar tarafından uyutulması için her hangi bir ilaç verilmediğini yalnız enfeksiyon kaptığı için antibiyotik tedavisi uygulandığını belirtti. Ayrıca Berkin’e, enfeksiyon oluşmaması için boğazından solunum cihazı takılmış durumda. Anne Elvan konuşmaları sırasında sık olarak, “Oğlum direnecek, dayanacak, sağlığına kavuşacak” dedi.

Berkin Elvan’ın babası Sami Elvan’da işten bulduğu arada çıkarak Sarısülük ailesinin yanına geldi. Sami Elvan oğlunun yoğun bakımda olmasına, hayati tehlikesinin devam etmesine ve kendisinin de şeker hastası olmasına rağmen çalışmak zorunda. İşten bulduğu her vakitte hastanede olan Sami Elvan, Berkin’in sağlığına kavuşunca ismine Ethem ekleyeceklerini ve Ethem Sarısülük’ü Berkin’de yaşatacaklarını söyledi.

 

Direnişte yaşamlarını yitirenler için Gezi Parkı’na karanfil

Hastane önündeki ziyaretin ardından Sarısülük ailesi Gezi Parkı’na geçerek direnişte yaşamlarını yitirenler için karanfil bıraktılar.

Gezi Parkı’nın polis ablukası altında olması nedeniyle parka giremeyen aile, park girişinde bulunan merdivenlere Ethem Sarısülük, Mehmet Ayvalıtaş ve Abdullah Cömert’in fotoğraflarını ve karanfilleri bırakarak direnişte yaşamlarını yitirenleri andılar.

Aile karanfil bıraktıktan sonra bir süre sessizce fotoğrafların önünde bekledi. Ethem’in abisi Mustafa Sarısülük bir sigara yakarak kardeşinin fotoğrafının önüne bıraktı.

Burada bir süre daha bekleyen Sarısülük ailesi daha sonra Mehmet Ayvalıtaş’ın ailesini ziyaret etmek üzere ayrıldı.

 [widgetkit id=221]

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu