Güncel

Sen misin, mikrofonu yere atan ?

İstanbul: Gezi Parkı eylemlerine destek vermesiyle gündeme gelen basketbolcu Cenk Akyol, Milli takıma alınmamasına gerekçe olarak ‘devletin istememesinin’ gösterildiğini söyledi.

Galatasaray’ın basketbolcusu Cenk Akyol, haziran ayında kazandıkları şampiyonluk maçı sonrası basın mensuplarına açıklamada bulunmak istedi. Bu sırada kendisine uzatılan mikrofonlar arasında NTV Spor’un mikrofonunu gören Cenk mikrofonu alıp yere fırlattı. Cenk Akyol’un bu hareketi, Gezi Parkı olayları sırasında Doğuş Holding’in sahibi olduğu NTV’nin izlediği yayın politikasının olduğu şeklinde yorumlandı.

Milli basketbolcu, yaptığı yazılı açıklamada, bir haftadır kamuoyu önünde yaşanan sürecin içerisinde yer almanın kendisi için üzüntü verici olduğunu belirterek, “Keşke bu olayların hiçbiri yaşanmamış olsaydı, ama madem yaşandı tüm gerçekleri bir de benim cephemden öğrenmenizde fayda var” ifadelerini kullandı.

 Demokratik tepkimi gösterdim

Galatasaray’ın Beko Basketbol Ligi’nde 23 yıl aradan sonra şampiyonluğa ulaştığı final serisinin son maçının oynandığı dönemde Gezi Parkı odaklı gelişmelerin yaşandığını anlatan Cenk Akyol, “Tüm Türkiye’nin üzüntüyle takip ettiği Gezi Parkı olayları sırasında sessiz kalan bir televizyon kanalına kendi özgür irademle konuşmama hakkımı kullandım. Konuşmak kadar bazen konuşmamak da demokratik bir tepkidir, saygısızlık değildir” değerlendirmesinde bulundu.

 Gerekçe olarak ‘Devlet’ denildi

 Cenk Akyol, A Milli Takım aday kadrosunun açıklanmasından bir hafta önce milli takım teknik ekibinden Ertuğrul Erdoğan ile yüz yüze, Nihat İziç ile de telefonda konuştuğunu aktardı. Erdoğan ve İziç’in, kendisinin kesinlikle kadroda bulunduğunu söylediklerini bildiren Cenk Akyol, ancak, bir hafta sonra açıklanan aday kadroda yer almadığını, sebebini sorduğu İziç’ten “Devlet” yanıtını aldığını iddia etti.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu