Güncel

Sincan’dan Tutsak Partizanlar’dan 1 Mayıs açıklaması

H. Merkezi: Gazetemize mektup yollayan Sincan 1 No’lu F Tipi Hapishane’den Tutsak Partizanlar 1 Mayıs Birlik, Dayanışma ve Mücadele Günü’ne ilişkin bir açıklama yaptılar.

Emperyalizmin halklar üzerinde yaşattığı acıları arttırdığı bir süreçten geçildiğini belirten tutsaklar; mültecilerin sürüklendikleri umut yolculuklarında yüzer yüzer katledildiğini; kadın ve çocukların köle pazarlarında satıldığını, kitlesel tecavüzlere uğradığını, savaş çarkı içerisinde her türlü saldırıya maruz kaldığını söyleyerek “Özcesi birlik, dayanışma ve mücadele bayrağının ısrarla ve tüm saldırılara rağmen doruklarda dalgalandırılması gereken süreçteyiz” dediler.

 

“Bu çağrı kabulümüzdür”

Bu nedenle her zamankinden gür sesle, her zamankinden kararlı adımlarla, her zamankinden daha öfkeli bir şekilde barikat başında, alanlarda, meydanlarda 1 Mayıs etkinliklerine sel gibi katılmak gerektiğini belirten tutsaklar, “emekçi halkın düşmanlarının çağrısı savaşmaksa, bu çağrı kabulümüzdür” dediler.

Tutsaklar açıklamalarını “Selam olsun Türkiye işçi sınıfına, selam olsun ezilen halklara, selam olsun alnında al güneşle toprağa düşenlerimize” şeklinde sonlandırdı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu