GüncelManşet

(video) ODTÜ’de direnişçilere 2. saldırı

H. Merkezi: ODTÜ öğrencileri ve 100. Yıl İnisiyatifi tarafından ODTÜ’de kampus içinden geçecek yola karşı başlayan direniş için kurulan çadırlara şafak baskını yapan polis, alanı terk etmeyerek direnişi sürdürenlere 2. kez saldırdı.

ODTÜ öğrencileri, 100. Yıl İnisiyatifi Çiğdem Mahallesi sakinleri ODTÜ kampüsü içerisinden geçecek yol için direnişe geçmiş ve kampus içerisinde çadır kurarak, yol çalışmalarına karşı nöbet tutmaya başlamıştı.

Bu sabah (6 Eylül) saatlerinde TOMA, akrep ve çok sayıda çevik kuvvet polisi ile alana gelen yıkım ekipleri daha önce tellerle çevrili alanda yol ve yıkım çalışmalarına başlamak isteyince nöbette olan direnişçiler de buraya gelerek yıkımı engellemek istedi.

Direnişçiler kol kola girerek ve ağaçlara sarılarak sloganlarla yıkımı protesto etti. Bunun üzerine polis direnişçilere saldırarak 15 kişiyi yaka-paça gözaltına aldı. Gözaltına alınanlar Balgat 10 Nisan Karakolu’na götürülürken, yıkım ekipleri de çalışmalarını hızlandırdı.

 

2. saldırı

Saldırı ve gözaltının duyulmasının ardından bu durumu protesto etmek için İzci Parkı’nda bir araya gelen kitleye de polis biber gazıyla saldırdı.

Alanı terk etmemekte ısrarlı olan kitle saat 12.00’de İzci Parkı’nda olma çağrısı yaptı.

 

{youtube}http://www.youtube.com/watch?v=cJEjC8ddwEo{/youtube}

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu