Manşet

YDG’den Çağrı; Gezi Direnişi Yargılanamaz!

H.Merkezi: Yeni Demokrat Gençlik, 10 Eylül günü İzmir’de görülecek duruşmaya çağrı yaptı. Metnin tam hali şöyledir;

 

Gezi Direnişi Yargılanamaz!

Tarihsel günlerden geçiyoruz. 90 yıllık Türkiye topraklarında eşine az rastlanır bir halk ayaklanması yaşadık. Ezilen Türkiye halkı ve halk gençliği yıllardır yaşadığı haksızlıklar, sömürüler, baskılar karşısında büyük bir kinle, direnişle sokakları tutuşturdu, barikat başlarında çatıştı, yıllardır imha ve inkar politikalarına karşı direnen Kürt halkı gibi “Edi Bese” – Artık Yeter dedi.

Günde 5 kadının öldürüldüğü ve onlarcasının taciz ve tecavüz edildiği bir ülkede kadınlar, asgari ücretle ve taşeron sistemiyle çalışan işçiler, emekçiler, gitgide eğitimin gericileştirildiği, ticarete dönüştürüldüğü, halk gençliğinin geleceksizleştirildiği bir sisteme elbet ki halkımız” Artık Yeter” diyecekti.

Yaşanan bu başkaldırı egemen sınıflara çok zor günler yaşattı. Korkudan ne yapacağını bilemeyen egemenler, halkımıza gerçek ve plastik mermilerle, gaz bombalarıyla saldırdı. 5 yoldaşımızı- arkadaşımızı katlettiği gibi yüzlercesini de gözaltına aldı ve tutukladı.

Tutuklanan bu yüzlerce kişi arasında İzmir’de Gezi İsyanına katılan yoldaşlarımızda bulunmakta. 23 Haziran’dan bu yana tutuklu bulunan okurlarımızın savcılık tarafından hazırlanan iddianamesi ve duruşması belli oldu. Birçok asılsız ve gerçekliği yansıtmayan iddialarla arkadaşlarımız hakkında 17′ şer yıl olmak üzere hapis cezası istendi.

Pervasızca yapılan bu saldırı ne örgütlülüğümüze, ne de devrimci ve demokrat kesimlere karşı ilk defa yapılmıyor. Bizler biliyoruz ki bu sömürücü sistem bitmeden bizlere yönelik bu saldırılar da bitmeyecektir. Geçmişte de olduğu gibi egemenlerin yapmış olduğu bu saldırılar, halkımızın güçlü ve örgütlü bir şekilde karşı koyuşuyla geriletilecektir.

Bundan dolayı Gezi ruhunu sahiplenen, gece gündüz demeden sokaklara, meydanlara dökülen ve faşist T.C devletinin temellerini sarsan İzmir halkını ve halk gençliğini, İzmir Bayraklı Adliyesine 10 Eylül Salı günü saat 10.00 da, içerisinde YDG’lilerinde olduğu 14 kişinin duruşmasını sahip çıkmaya çağırıyoruz.

Gezi ruhunu adliye önünde yapılacak olan Adalet forumuna taşıyarak Gezi İsyanının yargılanamayacağını birlikte haykırmaya 10 Eylül’de 10.00 ‘da Bayraklı Adliyesi önünde bir arada direniş için olalım.

                        

Yeni Demokrat Gençlik

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu