Dünya

TURGUT KAYA’YA ÖZGÜRLÜK | Georges İbrahim Abdallah, Turgut Kaya ile dayanışma içerisinde

Lübnanlı komünist Georges İbrahim Abdallah, Turgut Kaya ile dayanışma içerisinde olduğunu söyledi.

H. Merkezi: Lübnanlı komünist Georges İbrahim Abdallah, Yunanistan’da tutsak bulunan Türkiyeli devrimci Turgut Kaya ile dayanışma içerisinde olduğunu söyledi.

Georges İbrahim Abdallah, hapishane görüşünde, Yunanistan hapishanelerinde açlık grevinde olan  Türkiyeli devrimci Turgut Kaya ile dayanışma içerisinde olduğunu söyledi. Yunanistan devletinin, tutsak ettiği Turgut Kaya’yı kendisine defalarca işkence uygulayan Türk devletine iade tehdidinde bulunduğunu söyledi. Georges Abdallah, Kaya’nın mücadelesi, özgürlüğü ve genel olarak Yunanistan ve Türkiye’de, tüm ülkelerde direnen devrimci tutsakların mücadelesine sonsuz dayanışmasını ve desteğini dile getirdi.

Georges İbrahim Abdallah kimdir?

64 yaşındaki Lübnanlı komünist Georges Ibrahim Abdallah, 24 Ekim 1984’te Fransa’nın Lyon kentinde yakalanmış ve Lübnan Silahlı Devrimci Güçlerinin (Lebanese Armed Revolutionary Factions – LARF) üstlendiği eylemler nedeniyle ömür boyu hapse çarptırılmıştır. Fransa devleti tarafından esir edilmiş bir anti-emperyalist ve Filistin yanlısı bir militan olan Abdallah, 1978’de İsrail’in Lübnan işgaline karşı FHKC saflarında savaştı. 1999’da salıverilmesi gereken Abdallah’ın, İsrail ve ABD’nin desteği ile Fransa devleti politik bir karar alarak Abdallah’ı hapiste tutmaya devam etti. Georges Ibrahim Abdallah için en son 2014 senesinde şartlı tahliye başvurusu yapıldı ve geri çevrildi.

 

 

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu