Güncel

Umudu Tohumca Büyütüyoruz Şöleni…

40 yıllık emeğin kültür sanat alanında önemli bir mevzisi olan Tohum Kültür Merkezinin uzun bir aradan sonra tekrar yaşam bulmasının İstanbul genelinde yarattığı coşku ve heyecanın bir diğer durağı da Altınşehir’dir.

Çevre çeperimizin gönüllü olarak davetiye dağıtımına aktif olarak katılmaları ve şölenimizi sahiplenmeleri bu coşku ve heyecanın ürünüdür. TKM’yi duymayan dostlarımızla yapılan sohbetlerde burjuva yoz kültüre karşı halk kültürünü yaşatan ve geliştiren kurumların gerekli olduğu bu alanda fazlaca geç kalındığı ortaya çıkmıştır.
Bizlerde çevremizi saran bu coşku ve heyecanı daha geniş kitlelere taşımak için şölen çalışmalarımızı hızlandırmış bulunmaktayız. Kurumlara ve esnaflara asılan iç mekan afişlerimizle başlayan çalışma broşür ve afiş çalışmalarıyla devam etmektedir. Şahintepe Bayramtepe, orta mahalleye yapılan afiş  çalışmasının 3. periyodunu 28 Ekimde Bayramtepe’de tekrar başlattık. Daha önce belli merkezi yerlere yaptığımız afişler bilinçli bir şekilde tahrip edilmiş fakat tarafımızdan tekrar yenilenmiş ve yenilenmeye de devam edecektir. Afiş çalışması ile birlikte kahvelere ve derneklere broşür dağıtımı yapılmış şölene davet edilmiştir. Filistin mahallesi ile başlayan afiş ve broşür çalışması Tokatlıların ve Bitlislilerin yoğun olduğu mahallerde de devam etmiştir. (Altınşehir Partizan)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu