Manşet

Usta oyuncu Tuncel Kurtiz son yolculuğuna uğurlandı

İstanbul: Dün sabah sporundan sonra Beşiktaş’ta ki evinde hayatını kaybeden sinema, tiyatro oyuncusu, yönetmen ve senarist Tuncel Kurtiz bugün Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde gerçekleştirilen bir anma töreniyle son yolculuğuna uğurlandı. Yüzlerce kişinin katıldığı anma töreninde usta oyuncu için saygı duruşunda bulunuldu.

Tuncel Kurtiz’in çok sevdiği Dransing’in 2. Rapsodisi son kez sahneden çalındı.

Oyuncu Ayten Algan’ın sunduğu anma töreninde Tuncel Kurtiz’in yaşam hikâyesini anlatan bir sinevizyon gösterimi yapıldı.  Sinevizyon gösteriminin ardından anmaya katılanlar dakikalarca sanatçıyı ayakta alkışkadı. Usta oyuncu son yolculuğuna rol arkadaşlarının omzunda cenaze aracına götürüldü.

Cenaze, Balıkesir’in Güre ilçesinin Tahtakışla köyüne defnedilmek üzere yola çıkarıldı.

Anmaya KESK, ÖDP, DİSK Taksim Dayanışması, Grup Yorum ve Çarşı grubu’da katıldı.

Usta oyuncunun ezel dizisinden rol arkadaşı Barış Falay ise yaptıgı açıklamada; “Üreten insanlar ne yazık ki ülkemizde yaşarken gerekli kıymeti görmüyorlar sanatın ve sanatçının biraz daha hassas bir şekilde ele alınması gerektiğini belirten Falay tuncel abi Devrimci bir genç devrimci bir sanatçıydı kafamızda zaten başka türlü onu hatırlamak onun yaşamına ve üretimine haksızlık olur. O gerçek bir sanatçıydı, çok gençti ruhunu hiç kayıp etmemişti. Tuncel abi yaşamayı, oynamayı, eğlenmeyi ve özgürlüğü çok severdi Tuncel abi sanatıda yaşamıda sonuna kadar yaşamayı bildi” dedi

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu