GüncelManşet

“Uykumuzu bölerseniz hukuku işletiriz”

Adalet ne zaman yerini bulur?

Hukuk ne zaman işler?

Adalet, bu düzende yerini bulabilir mi, orası biraz şüpheli ama “hukuk” ne zamanki egemenlerin çıkarına bir durum oluşu o zaman tıkır tıkır işler.

Şimdi siz örnek de istersiniz!? Eee hakkınız… Bir de bizimki gibi faşizmi “istemediğin kadar çok” olan bir ülkede örnekten çok ne var?

En yakın örnek, 2 Aralık’ta görülen Ethem Sarısülük davası…

Hatırlarsınız, Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen Ethem’in duruşması sırasında savcı Mustafa Şahin ve mahkeme üyesi Cevdet Bak uyuklarken görüntülenmiş ve tam bu arkadaşlar uykularını aldıkları sırada mahkeme heyetinin geri kalanlarını uykulu uykulu dinlerken hep birlikte mahkemeden çekilmişlerdi.

Neden mi?

Sonuçta Savcı ve heyet üyeleri, sonuçta mahkeme sırasında rahat uyumak istiyorlardı. Oysa “bu terör örgütlerinin tehdidi” yüzünden Ankara’ya götürülemeyen katil polisin telekonferans aracılığıyla katıldığı ekran gözlerini alıyordu.

Satı ananın, katil polise “Seni anan, oğlum diye mi, katil diye mi seviyor?” çığlığı kulaklarını tırmalıyordu.

Hele de mahkeme salonunun içinde, kapısında ve de adliye çıkışında bekleyenler durmadan konuşarak, slogan atarak savcı ve heyet üyelerinin uykusunu bölüyorlardı.

Şimdi siz kendinizi onların yerine koyun!

Siz olsanız, böyle uyuyamayacağınız kadar rahatsız bir davayı sürdürmek ister misiniz?

İstemezsiniz! Onlar da o yüzden çekildiler zaten…

 

“Adam haklı beyler”

Ama olay, bununla da bitmedi.

Mahkeme sırasında Savcı Mustafa Şahin ve mahkeme üyesi Cevdet Bak’ı uyuklarken görüntüleyen bağzı dinleyiciler, bunu internet ortamından yaydı.

Hukuku başka konularda işletemeyen TC’nin adalet sistemi, hemen devreye girdi ve duruşma sırasında cep telefonu ile görüntü alanlar hakkında yasal işlem başlatılması için suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusu dilekçesinde, “Yasak olduğu açıkça belirtilmesine rağmen, duruşma salonu içerisinde çekilmiş olan fotoğrafların, muhtelif yazılı ve görsel basın yayın organlarında ve internetsitelerinde yayımlandığı hususu mahkemece resen tespit” edildiği belirtilirken, bilgi işlem personeli tarafından SEGBİS kamera sistemi ile yapılan duruşmaya ait video kaydının bir kopyası da DVD olarak savcılığa gönderildi.

Adam haklı beyler!

Sonuçta adamların uykusunu bölerseniz, onlar da hukuku böyle işletirler!

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu