GüncelManşet

YDG: “Divan toplantımızda buluşuyoruz”

H. Merkezi: Yeni Demokrat Gençlik, iki aylık sürecini değerlendireceği ve yaz dönemine dair faaliyet planlamaları yapacağı dönemsel divan toplantısını Ankara’da gerçekleştirecek.

Dönemsel divan toplantısı ile yaz sürecine hazırlanacak olan YDG tarafından duyurulan açıklamaya göre 18-19 Haziran günleri Ankara’da gerçekleştirilecek divan toplantısında hem YDG’nin geçirdiği iki aylık süreç değerlendirilecek hem de yaz dönemindeki faaliyete dair planlamalar yapılacak.

18-19 Haziran tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek divan toplantısı için YDG tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde:

“Divan toplantımızda buluşuyoruz”

Abluka, yasaklamaların katliamlarla sürdüğü günlerden geçiyoruz. TC devleti, Kürt ulusunun öz yönetim talebine Sur’dan Cizre’ye; Silvan’dan Silopi’ye kadar T. Kürdistanı’nın dört bir yanında on binlerce askeri, özel timi, özel savaş kuvvetleri; tankları ve toplarıyla büyük bir kuşatmayla karşılık verdi.

T.Kürdistanı’nda bodrumlarda katlettiği insanlarla haksız savaşını devam ettiren TC, Nusaybin’de savaş uçaklarının kullanılması, yasak olan ve insan haklarına aykırı olan kimyasal silahları kullanarak bir kez daha gerçek yüzünü göstermiştir.

Tüm bu katliamlar ve yasaklar, Kürt Ulusal Hareketi ve Devrimci güçler tarafından direniş ve ortak mücadelenin büyütülmesi ile cevaplandı. Bugün faşizme karşı ortak mücadeleyi büyütme iradesini taşıyan devrimci ve yurtsever kesimlere demokratik alanları terörize edilerek demokratik haklara yönelik saldırılarla, devrimci güçleri sindireceğini zannedenler her seferinde bir başka direnişle karşılaşmışlardır.

Kürt halkına yapılan bu saldırıların boyutu sadece T.Kürdistan’ında ki katliamlarla değil, bu katliamları teşhir eden ve gün yüzüne çıkaran, AKP’nin başkanlık sistemi karşısında duran HDP’li vekillerin dokunulmazlıkları kaldırılarak meclisteki koltukları boşaltılmaya çalışılmaktadır.

İçinden geçtiğimiz bu süreçte, “Abluka ve yasaklar değil direniş kazanacak!”şiarlıkampanyamızı değerlendirmek, genel politik atmosferi, yaz sürecini tartışmak, birlikte üretmek ve direnişi yine birlikte büyütmek için 18-19 Haziran tarihlerinde divan toplantısında buluşalım

Divan toplantısının yeri ve tarihi ise şu şekilde:

Tarih: 18-19 Haziran 2016

Yer: Ankara

İrtibat: Nisan Yayımcılık Mithatpaşa Caddesi No:31/31 Kızılay

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu