Güncel

İzmir’de 55 kişi darp edilerek gözaltına alındı

İzmir: HDP Eş Genel Başkanları ve Milletvekillerinin gözaltına alınarak tutuklanmasına ilişkin İzmir’de yapılacak protesto eylemine polis saldırısı oldu. Aralarında Özgür Gelecek okurunun da olduğu 55 kişi darp edilerek gözaltına alındı.

Gece saatlerinde HDP Eş Genel Başkanları Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş ile HDP Milletvekillerinin tutuklanması İzmir’in Alsancak ilçesinde bulunan Sevinç Pastanesi önünde protesto edilmek istendi. Saat 18.00’da bir araya gelen kitleye daha eylem başlamadan polis saldırısı oldu. Alsancaktaki bütün sokakları binlerce çevik kuvvet polisi ile tutulurken aynı zamanda 5 akrep tipli zırhlı araç ve 2 TOMA eylem alanına getirildi.

Özgür Gelecek okuru Birkan Mengütay‘ın da arasında olduğu 55 kişi darp edilerek gözaltına alındı. Bütün sokakları tutan polisler gelip geçenleri kimlik kontrolü yaparak T. Kürdistanı doğumlu olanları gözaltına aldılar.

18 yaşından küçük olanlar çocuk şubeye götürüldükten sonra serbest bırakılırken diğer gözaltındakiler ise cumartesi-pazar tatili bahane edilerek karakoldaki işlemleri pazartesi gününe sarkıtıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu