Manşet

İzzet’ten mektup var!

“Suç Duyurusu: ROMA’YI DA BİZ YAKTIK “
Tarihsel günlerden geçiyoruz aslında. Gezi Parkı Ayaklanması ile başlayan  halk hareketi tarihselliğin bir yanıyken; iktidarın cevabı daha doğrusu  intikamı-diğer yanını oluşturuyor. Bir yıllık biber gazı stokunu 5 günde bitiren polis; Başbakan’ın takdirleri ve aldığı çift maaş ödülüyle birlikte operasyonlarına hız verdi. Her hafta listeye bir yenisi eklenen tutuklama furyasıyla birlikte nüfusumuz 14’a ulaştı. Tabi bu rakamlar şimdilik.

Çünkü orda var olan “hukuk(suzluk) sistemi” şimdinin ötesini tahmin edemeyeceğimiz bir parodi sergiliyor. Sıkılan kurşunlar, eli sopalı siviller, sokakları fethe çıkmış polisler ve eli  palalılar. Hepsi tablonun karanlık yanı ve hepsi de mahkemenin bir kapısından girip diğerinden serbest bırakıldı. Palalı Fas’a gönderildi, Ehem’i vuran  A.Ş. serbest bırakıldı, Ali İsmail’in vurulduğu yerde kamera kayıtlarına  ulaşılamadı.(!)
Delil yetersizliği konusunda Oscar’lık bu performansın sahipleri, diğer taraftan ise “taş atan örgüt üyesi” mantığı ile ve başka ispata ihtiyaç duymadan  7-8 yıl isteyen davalar açmaktadır. Fular takana örgüt üyeliği, deniz gözlüğü takana halka isyana teşvik, tuttuğu herkese mukavemet, Dokunduğu her şeyden delil yaratan bir demokrasi türevi karşımızda. Tam bir cadı avı yani…

Demokratik haklarımız için alanda olmak, özgürlüğün bekçiliğine soyunmak. Hepsi de devletin hedef tahtasına oturtmaya yetiyor bizleri. Ki, bu ülke değil miydi zaten; suçlamaya göre delil bulan hukuk anlayışıyla dünyada takdir toplayan. Parodi tüm hızıyla sürüyor. İspat edilenlerle yaşananları karşılaştırınca hükmün baştan verildiğini görüyoruz. Delil olarak sunulanlara bakınca; mahkemede nasıl bir tiyatroyla karşılaşacağımızı bile bilmiyoruz. Mademki hükümet faiz lobisi-dış mihrak diyerek günah keçisi arıyor, özgürlük için verilen mücadeleye saldırıyor. Bizler de kendimizi ihbar ediyoruz! İstediğiniz uydurma günahları yükleyebilirsiniz üzerimize, Spartaküsle isyana durup, Pir Sultanla biz direndik!

Hatta Roma’yı Neron değil, biz yaktık!
İhbar ediyoruz ve Nazım’ın dizeleriyle;
” MADEMKİ VERDİNİZ HÜKMÜMÜZÜ,
GETİRİN BASALIM BAĞRINA MÜHRÜMÜZÜ!” diyoruz…

Kırıklar 1 No’lu F Tipi Hapishanesi
İzzet UYSAL

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu