Emek

(Foto galeri) İşgal fabrikasında bayramlaşma

İstanbul: Kazova Tekstil İşçileri bayramın üçüncü günü 17 Ekim Perşembe, saat 14.00’da bayramlaşmak için direndikleri işgal fabrikasında Kazova Direnişi Kültür Sanat Komisyonunun çağrısıyla dostlarıyla bir araya geldiler. Çok sayıda kişinin katılımının olduğu etkinlik havanın yağışlı olması ve imkânların elverişli olması nedeniyle içeride giriş katında yapıldı.

Çaylar içilerek sohbetler edildi.  Kazova İşçileri adına konuşan Bülent Ünal’ın, direnişi bu zamana kadar yalnız bırakmayanlara teşekkür etmesiyle etkinlik başladı. 

İdil Kültür Merkezi adına konuşan Caner Bozkurt, Ötekiler Kültür Merkezi ile birlikte Kazova İşçilerinden oluşan Kültür Sanat Komitesi’nin çalışmalarına başladığını duyurdu. Ardından herkes sandalyelerini karşılıklı olarak bir birini görebilecek bir şekilde koyup oturdu. Hep birlikte söylenen türküler eşliğinde halaylar çekildi. Şiirler okundu.

Etkinliğin ilerleyen kısmında İdil Kültür Merkezi tiyatro ekibi Böyle Başbakan Bulamazsın adlı oyununu oynadı. Gezi Direnişi ile başlayan halk Ayaklanması’ndan sonra yazdıkları ve birçok yerde oynadıkları oyun keyifle izlendi.

Etkinliğe Tatavla ve Kocamustafapaşa forumlarının yanı sıra Devrimci Müslümanlar, TAYAD’lı Aileler, ve Direnişte olan Beltaş İşçileri katıldı.

 

[widgetkit id=353]

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu