Emek

Çapa İşçileri Dev Sağlık-İş’e Üye Oldu

İstanbul: 13 Temmuz Cuma günü saat 12:00’de İstanbul Üniversitesi Çapa  Tıp Fakültesinde direnişte olan işçiler, basın açıklaması yaparak Dev Sağlık-İşe üye oldular.

İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü’ne bağlı Çapa, Cerrahpaşa, Haseki Kardiyoloji ve Onkoloji Hastanelerinde taşeron şirketlerde çalıştırılan sağlık çalışanları 2 yıllık TAŞ-İŞ-DER faaliyetinden sonra direnişin 144. Gününde sendikalı oldular.

İşçiler, 13 Temmuz Cuma günü saat 12:00 de direniş çadırından “Ücret ve yol kesintisini içeren yeni iş sözleşmesini imzalamıyoruz” pankartını açıp “Güvenceli iş insanca yaşam.”, “Susma haykır taşerona başkaldır.”, “Yaşasın sınıf dayanışması”, “İnadına sendika inadına Disk”, “Biz haklıyız biz kazanacağız” sloganlarını atarak yürüyüşlerine başladılar.

Daha sonra imzaların atılacağı yere gelinerek basın açıklaması okundu. Basın açıklamasında; direnişin 144. gününde güvencesiz ve taşeron olarak çalışmak istemediklerini kadrolu bir şekilde hastanede çalışmak istediklerini söyleyip örgütlenmenin ve sendikalaşmanın önemini de vurguladılar.

Basın açıklamasında İstanbul Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Taner Gören, Dev Sağlık-İş Genel Başkanı Dr. Arzu Çerkezoğlu ve işçilerden bir kaçı konuşma yaptı.

Konuşmaların sonunda işçiler Dev Sağlık-İş üye olmak için imzalarını attılar.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu