Emek

Emekliler Müezzinoğlu’na seslendi “Bankaların sözcülüğünü bırak, promosyonumuzu öde”

H. Merkezi: Emeklilere promosyon verilmeyeceğinin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı (ÇSGB) Mehmet Müezzinoğlu’nun açıklamaları ile kesinleşmesinin ardından Emekli-Sen İstanbul ve Ankara’da ÇGSB şubeleri önünde eylem gerçekleştirerek, promosyonun ödenmemesini protesto ettiler.

 

Ankara

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde buluşan Emeli-Sen üyeleri “Ne darbe ne OHAL acil demokrasi” yazılı pankart açtılar. Eylemde konuşan Emekli-Sen Genel Başkanı Veli Beysülen, “14 yıllık AKP iktidarında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı koltuğuna oturan her Bakan ‘banka promosyonlarının emeklilere verilmesi için çalışma yapıyoruz en kısa zamanda sonuçlandıracağız, yılbaşında verilecek, bayramda verilecek’ gibi açıklamalarla milyonlarca emekliyi umutlandırdı ancak bu orta oyunu sonuçlanmadı ve emeklilere promosyon verilmedi” dedi.

 

İstanbul

Fındıklı’da bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İstanbul İl Müdürlüğü önünde bir araya gelen Emeli-Sen üyeleri “Antidemokratik uygulamalara hayır. Maaş promosyonumuzu istiyoruz” pankartı ile eylem yaptı. Eylemde konuşan Emekli-Sen Genel Kadın Sekreteri Rahime İldemir Bayrak kısa bir süre önce ÇSGB Mehmet Müezzinoğlu’nun, promosyon sorununu yılbaşına kadar çözeceğini ifade ettiğini hatırlattı. Müezzinoğlu’nun daha sonra çark ettiğini söyleyen Bayrak, “11 milyon emeklinin değil, emeklilerden kazandıkları paranın cüzi bir kısmını promosyon olarak vermeyi reddeden 3-5 banka patronunun bakanı olduğunu açıkça ortaya koydu” dedi.

Bayrak, “Bankaların sözcülüğünü bırak, senden önceki bakanlar, emeklilere promosyon ödeme sözü verdiler. Sana düşen ise bu sözün gereğini yapmak ve bakanlığa bağlı SGK başkanlığının bankalarla yaptığı emekli maaşı ödeme protokolüne, promosyon edenmesi için madde koymasını ve milyonlarca emeklinin promosyon almasını sağlamalısın” diyerek Bakan Müezzinoğlu’na seslendi.

 

{gallery}emekliler muezzinogluna seslendi{/gallery}

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu