Güncel

Gezi Direnişi Yargılanamaz!

İstanbul:Gezi Direnişi tutsakları aileleri 4. hafta yine Galatasaray Lisesi önündeydi.

Gezi Direnişine katıldıkları ve protesto etmek gibi yasal haklarını kullandıkları için tutuklanan direnişçilerin aileleri Galatasaray Lisesi önünde oturma eylemi gerçekleştirdi. Davada gizlilik kararı olmasından ötürü çocuklarının hala neyle suçlandıklarını bilmediklerini belirten aileler, Gezi baskınları adı altında yapılan baskınların son bulması talebinde bulundu.

Basın açıklamasını Gezi Direnişi Tutuklu Aileleri adına Çağrı Aydan’ın abisi Cihan Aydan okudu. “Gezi Direnişi yargılanamaz, adalet istiyoruz!” diye başlayan basın açıklamasında hala 138 tutuklunun bulunduğu, gözaltı ve tutuklamaların sürece yayılarak devam ettiğini vurgusu yapıldı.

Gözaltında kadınlara taciz eden, cezaevinde çıplak arama adı altında çocuklarımıza işkence yapan, milyonlarca insan gibi en demokratik haklarını kullanan evlatlarımıza “terör” yaftası takan hükümet kendi terörizmini gizlemek istiyor” ifadelerinin bulunduğu eylemde “Zindanlar yıkılsın tutsaklara özgürlük” ve “Gözaltılar, tutuklamalar, baskılar bizi yıldıramaz” sloganları eşliğinde son buldu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu